Ще дві міні-моделі пам'ятників архітектури з шрифтом Брайля у Черкасах.

http://ck.ck.ua/v-cherkassah-poyavilis-eshhe-dve-mini-modeli-pamyatnikov-arhitektury-foto/

    12 січня 2018 р. у місті в рамках проекту «Простір без бар’єрів» було відкрито ще дві міні-скульптури, які зображають дитячу художню школу ім. Данила Нарбута та будівлю по вулиці Хрещатик, 251, де зараз розміщується редакція газети «Черкаська край» (а раніше «Черкаська правда»), у якій працював Василь Симоненко.

    Написи на скульптурах дубльовані шрифтом Брайля для незрячих людей (Компанія Брайль Україна, Калмиков Е.М.).

 

   

    Окрім самої будівлі, черкаський скульптор Владислав Димйон зобразив на кожній своїй роботі слова відомих особистостей, із якими пов’язані ці будівлі.
    Біля дитячої художньої школи в мініатюрі автор додав вираз художника Данила Нарбута: «Пора працювати, а не язиком чесати».
    На скульптурі будівлі, у якій працював Василь Симоненко журналістом, викорбувані слова поета: «Любов, як сонце, світу відкриває безмежну велич людської краси».

 

   

    У середньому скульптор працював над пам’яткою 3-4 місяці. Виготовлені вони із бронзи і граніту. Вартість двох робіт разом із монтажем становить близько 196 тис. грн.
    Ці скульптури доступні і для людей із вадами зору, які теж можуть оглянути пам’ятку у власний спосіб: на скульптурах присутній шрифт Брайля, який був виготовлений компанією Брайль Україна.

     Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко зауважив, що згодом має з’явитись міні-скульптура сучасного Центру дитячої та юнацької творчості.
    Нагадаємо, що у минулому році відкрили дві перші мініатюрні архітектурні пам’ятки міста для людей із вадами зору: біля центрального Палацу одруження та перед музеєм Кобзаря.