У Черкасах біля Палацу одружень та будинку братів Цибульських (у якому  розміщений музей Кобзаря) встановили міні-моделі архітектурних пам’яток з шрифтом Брайля (компанія Брайль Україна під керівництвом Калмикова Є.М.)

У Черкасах біля Палацу одружень та будинку братів Цибульських (у якому розміщений музей Кобзаря) встановили міні-моделі цих архітектурних пам’яток. На кожній з них розміщена коротка інформація про споруди українською та англійською мовами, а також шрифтом Брайля, який був зроблений в компанії Брайль Україна під кериівництвом Калмикова Є.М.

Обидві міні-копії упродовж півроку створював черкаський скульптор Владислав Димйон, відтворюючи в точності до оригіналу. Кожну міні-копію поставили на колону, виготовлену із сталі , самі скульптури виготовлені з бронзи

Варто додати, що подібні міні-скульптури є у Львові. У Черкасах же планують зробити міні-копії й інших відомих у місті будівель.

Першою шрифт Брайля прочитала черкащанка Тетяна Курко.

Жінка говорить, що тепер, відчуваючи скульптури на дотик, вона уявляє, які ж вони насправді.

- Тепер такі люди, як я матимуть уявлення, які в місті є будівлі, - каже Тетяна Курко. – Ще хотілося б, аби такі копії були ще й біля музеїв.

Зазначимо, програма міні-копій архітектурних пам’яток впроваджуватиметься протягом кількох років. Планується щороку встановлювати одну-дві міні-скульптури.